Limp Bizkit, LimpBizkit, limpbizkit

Slovenska fan stranka skupiny Limp Bizkit. Slovak fan site.

LimpBizkit.peok.sk
Limp Bizkit
Biografia

Limp Bizkit

Skupina Limp Bizkit bola založená v roku 1994 v Jacksonville, na Floride. Všetko sa dalo do pohybu, ked napadlo kamarátov Freda Dursta a Sama Riversa založit rapovo - rockovú skupinu. Chvílu po tom Sam Rivers priviedol do skupiny svojho bratranca Johna Otta a do štvorky sa k nim pridal Wes Borland.

Každý vie, že založit skupinu je to najlahšie. Horšie už je pre nu vymysliet nejaké zaujímavé meno. Ich meno vzniklo úplne spontánne. O niecom sa bavili, ked jeden z nich povedal druhému, že jeho mozog je ako kulhavá sušienka. Všetkým sa to zapácilo, trochu zmenili hláskovanie a meno skupiny bolo na svete. Aj ked napríklad samotný John Otto tvrdí, že názov vznikol jednoduchšie. Jednoducho sedeli milión hodín a rozmýšlali, ako by sa tak mohli volat, ked zrazu Fred navrhne – GIMP BIZKIT. A oni že cóóó, jaká blbost. A tak Fred povedal: LIMP BIZKIT. Aj to bola pekná hlúpovina, a tak sa každý pobral domov stým, že o tom ešte porozmýšla. No a na druhý den sa im to stále zdalo ako ta najväcšia blbost na svete, a tak si povedali: That´s it!

Takže tak. Mali názov, a teraz im zostávalo iba zacat hrat. Raz do Jacksonvillu prišla skupina KoRn. Po koncerte sa basista skupiny Korn volaný Fieldy a gitarista Head stretli s Fredom Durstom, ktorého poprosili o tetovanie. Fred totiž nie je iba vynikajúci spevák, ale aj skvelý tetovac. Stali sa z nich dobrí priatelia. Fred im pustil ich demícko, ale Fieldy mu povedal, že to nemá ten správny vibe. Ked prišli Korn do Jacksonvillu druhýkrát, znovu sa s Fredom spojili. Limp Bizkit im pustili svoje nové pesnicky a tie sa hned skupine Korn zapácili. Slúbili im, že tie piesne pustia svojmu producentovi - Rossovi Robinsonovi - a tiež to aj urobili. Ross Robinson bol velmi nadšený a tak sa Limp Bizkit dostali do hudobného priemyslu. Hned na to podnikli koncerty so skupinami Deftones a House Of Pain a prvé ponuky sa zacali len tak hrnút. Jeden clen skupiny House Of Pain - DJ Lethal, sa rozhodol, že sa k Limp Bizkit pridá. Chcel sa totiž pohnút dalej, to the next level. Takže takáto bola zostava:

Fred Durst

Narodený 20.08.1971 v Gastonii - Severná Karolína
Vlastným menom - William Frederick Durst
Hobby - tetovanie a jazda na skejte

Rozvedený, má dcéru Adrianu a syna Dallasa. Fred má zbierku 30 šiltoviek a vraj by ich mal ove?a viac keby nejaké nevyhodil. Fredove ob?úbené skupiny sú Kiss, Blondie, Wu Tang, Smashing Pumpkins a Tool. Fred Durst bol vymenovaný za viceprezidenta nahrávacej spolo?nosti Interscope Recordings. Funkciu viceprezidenta mu údajne ponúklo viac labelov, ale Fred dal prednos? práve Interscopu, pod ktorého krídlami sú aj samotní Limp Bizkit.

Sam Rivers

Sam sa narodil v Jacksonville na Floride. Je dlhoročným kamarátom Freda. Hral na tubu na Arlington Middle. Sam nie je ženatý s Roxy McMahon z WWF, ako sa hovorí, ale je zasnúbený s nejakou Kinter. Rovnako ako Wes je sponzorovaný Ibanezom. Kedysi hrával na čiernu SR885 ale potom prešiel na model BTB5005.
Obľubená skupina – Megadeth

Wes Borland

Wes Borland, gitarista skupiny Limp Bizkit, sa narodil 7. januára 1975 v Richmonde. Na Floridu sa s rodinou presťahovali preto, že tam jeho otec dostal prácu (presbytariánsky pastor). Má brata Scotta. Wes chcel pôvodne hrať na bubny, ale rodičia mu to nechceli dovoliť kvôli tomu, že bubny robia veľký hluk. A tak mu v dvanástich rokoch kúpili gitaru. Neskôr začal Wes brať lekcie jazzu a tiež jazz študoval tri roky na univerzite. Na tej istej univerzite študoval Sam Rivers umenie. Wes neskôr pracoval v café klube ako barman a tam prvýkrát počul o skupine Limp Bizkit. 10.apríla 1998 sa oženil so svojou priateľkou Heather McMillan a svoje medové týždne strávili v rôznych zábavných parkoch po celých Spojených Štátoch. Svedkom na svadbe mu bol Fred Durst, s ktorým “sa už nebaví a nikdy ho nemal rád”. Avšak Wess je spät!

John Otto

Narodil sa v Jacksonville na Floride. Je to bratranec Sama Riversa. Predtým hrával v jazzovej skupine. Nikto o ňom príliš veľa nevie, a nikoho to ani nezaujíma.

Dj Lethal

Jeho pravé meno je Leor Dimant, ale v skupine mu všetci hovoria Lee. Narodil sa 18. decembra 1972 v meste Lativa. Do Ameriky sa s rodinou preplavili v drevenej debničke. Má ruský prízvuk a taktiež nikoho nezaujíma.


Taký boli Limp Bizkit. Tri megaúspešné albumy, ktoré obsahovali hity ako Faith, Nookie, Break Stuff, My Way, Take a Look Around a po celom svete sa ich predali milióny kusov. A potom to prišlo – október 2001. Celý svet sa dozvedel šokujúcu správu – Wes Borland opustil kapelu. Všetci čo poznali túto skupinu vedeli, že raz k tomu muselo dôjsť. Ale tak či onak, bol to zlom v ich kariére. Kvôli absencii gitaristu nahrali album remixov a potom mali dva roky pauzu. V novinách a na MTV ste sa mohli dozvedieť take novinky v štýle: Fred Durst, líder LB, priznal vzťah s Britney. Fred Durst, líder LB, tvrdí, že Britney je skvelá. Fred Durst, líder LB, je zdrvený z rozchodu s Britney. Britney tvrdí, že ho vlastne ani nepozná. Fred Durst, líder LB, tvrdí, že u Britney skóroval hneď v prvú noc. Fred Durst, líder LB, všade prehlasuje, že Britney je “fucking bitch”.
Takže tak.

Začiatkom roka 2003 konečne našli akú-takú náhradu za Wesa. Novým gitaristom sa stal Mike Smith, bývaly gitarista skupiny Snot. Podľa Freda je Mike dokonalá náhrada za Wesa, a že ich to zasa posúva niekam ďalej. Avšak odchodom Wesa stratila skupina polovicu fanúšikov, ktorý tvrdia, že už to nemá šťavu. Týchto fanúšikov sa pokúsili nahradiť novými vydaním posledného singla – coververzie Behind Blue Eyes. Zrejme sa to podarilo, ale ďalši single z albumu Results May Vary už nevydali, aby ich náhodou nevyplašili. V súčastnosti Limp Bizkit pripravujú album ich najväčších hitov, ktorý má vyjsť v decembri a už pracujú na piatom radovom albume. A co je naj? Wes je spät!


Biografiu pre Vás napísala yuyka.

LimpBizkit
© 2000 - 2004 limpbizkit.peok.sk PeOkdesign internetové riešenia, webdesign.