Limp Bizkit, LimpBizkit, limpbizkit

Slovenska fan stranka skupiny Limp Bizkit. Slovak fan site.

LimpBizkit.peok.sk
Limp Bizkit
news
Harry Potter a Luis Figo - 13. kapitola: Smutná správa  [07/08/2004]
13. kapitola: Smutná správa

Prešlo pár týždňov a na Grimmauldovom námestí sa nič zvláštne neudialo. Obyvatelia domu žili v zvláštnej symbióze. 25. augusta Harryho zobudil nezvykle James.
„Ide sa do Šikmej.“ povedal a odhrnul závesy. Keď sa Harry ani nehol, strhol z neho perinu, no vzápätí stuhol ľakom. Večer bolo totiž veľmi horúco, a Harry šiel spa� nahý.
„Ježiš, prepáč“ bojazlivo začal James. Harry začal červenie� od zlosti, a James vyletel z izby, akoby mu horelo za pätami a nechal Harryho samého s jeho hnevom. Harry naslepo schytil okuliare, vychystal sa a zišiel s dupotom do haly. Tam už naňho čakali Hermiona, Shelby a Scott.
„ON s nami nejde?“ spýtal sa Harry namosúrene.
„Nie nejde.“ odvrkla Hermiona. Už toho mala akurát tak dos�.
„Podme uz.“
„Ako ideme? Letaxom?“ opýtal sa Harry. Hermiona mu namiesto odpovede podala šálku plnú jemného prášku, a o chvíľu už všetci boli na dlhokánskej, obchodmi lemovanej ulici.
„Decká, idem so Scottom k doktorovi. Bolí ho ucho. Ostanem spa� dnes u mojej sestry. Tak sa majte pekne“ povedala Shelby, a už jej nebolo.
„Tak kam ideme najprv?“ spýtala sa Hermiona.
„To je jedno..“ odpovedal Harry, a začal kráča� v ústrety obchodu s kalamármi.

***

O pár hodín sa Hermiona s Harrym, z ktorého už vyprchal ranajší hnev vysmiati vrátili do Siriusovho domu. Harry si niesol aj klietku s mačkou. Kúpil si ju v zázračnom zverinci, a celkom hodnoverne sa podobala na Krivolaba, ale Krivolab nemal jedno oko vypichnuté, a na druhom šedý zákal, no Harry chcel dokáza�, že je Krivolab pekný, a tak si tú Krivolabovi podobnú ohavu kúpil. Nazval ju Krivonožka, lebo jej labky zvierali spolu jeden krásny, guľatý kruh. Okrem toho si niesol balíček kontaktných šošoviek Bausch&Lomb, a s nimi aj čistiacu emulziu Renu. Zo šikmej uličky totiž šli metrom, a cestou uvideli očnú optiku. Hermiona toľko dobiedzala, až sa Harry dal prehovori�. Hermiona bola totiž v lete u očného, ktorý jej predpísal okuliare, lebo pri čítaní tých jej kníh si celkom zničila oči. No ona si miesto okuliarov kúpila šošovky, a nevedela si ich vynachváli�.
Keď dorazili domov, v kuchyni na nich už čakal James. Harry sa začal nadychova�, ze mu vynadá za jeho raňajší útek z jeho izby, no niečo vo výraze Jamesovej tváre ho zabrzdilo. Namiesto nadávok čo mal na jazyku sa opýtal:
„Čo sa stalo?“, no James uprel svoj pohľad na Hermionu.
„ Hermiona... Ja neviem vyjadrovat sústras�. Práve som šiel z ministerstva, kde som mal nejakú robotu, keď ma zastavil Perkins, a povedal, že Voldemort začal zabíja� aj muklov. Náhodne. A narazil akurát na váš dom. Je mi ľúto, no nemali šancu...“ dodal so slzami v očiach. Hermiona sa zapotácala, a Harry ju pre istotu zachytil a znášal prúd sĺz z Hermioniních, podľa neho, krásnych očí. James smutne vytiahol fľašu ohnivej whisky, a tri štamperlíky, a povedal:
„ Už nieste takí malí aby ste nemohli pi�, tak si dajte,“
a nalial statočne do každého pohárika. Hermiona sa odlepila od Harryho, a na jeden dúšok do seba hodila ohnivú vodu. Harry jej mohol konkurova�, o Jamesovi nehovoriac. James nalial znova, a o pár minút bola fľaška prázdna. James vytiahol ďalšiu, a o chvílu už polovica chýbala.

***

Ráno sa Harry zobudil na to, že ho niekto kopol. Poobzeral sa naokolo, a nechápal čo sa stalo. Bol totiž v kuchyni, a namiesto postele spal na tvrdej udupanej hline. Vedľa neho strapatá Hermiona, ktorá mala na blúzke rozopnuté skoro všetky gombíky, potom pozrel na seba, chýbal mu kus látky na tričku, a James ktorý spal vedľa Hermiony z druhej strany s pootvorenými ústami, nemal žiadne tricko. Poobzeral sa kto ho to kopol, a uvidel Krivolaba a Krivonožku ako sa obtierajú o prázdnu fľašu na stole, druhá ležala vedľa neho na zemi. Zo včerajšej noci si nič nepamätal.
„To sme toľko vypili?“, no vtom ho strašne zabolela hlava. Až tak mu to nevadilo, lebo na bolesti bol vďaka Voldemortovi zvyknutý, tak sa postavil a išiel sa osprchovat. Keď sa vrátil
do kuchyne zabalený v tenkom froté uteráku okolo pása, videl, že sa už zobudila Hermiona aj James. Hermiona zdvihla hlavu. Na líci mala prilepené koliesko a tvárila sa zničene. Harry ju poslal osprchova� sa. Keď sa vrátila zabalená vo veľkej froté osuške, James jej podal utišujúci prostriedok.
„ Daj si Ibuprofen. Stlmí to boles� a bude ti lepšie.“
„ Vďaka nejakej tabletke mi nebude lepšie, ale aj tak ďakujem.“ Hrdinsky potlačovala slzy Hermiona. James ju chlácholivo potľapkal po ramene a odišiel do kúpeľne osprchova� sa. S Jamesovým odchodom Hermin žial vypukol naplno. Vrhla sa Harrymu do náručia a búrlivo plakala. Harry ju utišoval tichými slovami, ktoré nikto nepočul. Ani my.

LimpBizkit
© 2000 - 2004 limpbizkit.peok.sk PeOkdesign internetové riešenia, webdesign.